Październik 7

Pokój i dobro!- Biedaczyna z Asyżu

244720175_606187413732237_5643854034909805042_nW poniedziałkowy słoneczny poranek uczniowie kl. I-III wraz z opiekunami udali się do kościoła parafialnego, by tam w ramach innowacji: Jesteśmy chrześcijanami i patriotami, poznać kolejnego świętego- Franciszka z Asyżu. Ponieważ 4 października kościół katolicki obchodzi jego wspomnienie, właśnie ten dzień wybrano na poznanie Biedaczyny z Asyżu, tym bardziej, że naszą parafią opiekują się Franciszkanie. Ojciec proboszcz, Marek Kustroń, przyjął naszą prośbę i przy figurce św. Franciszka z Asyżu, w ciekawy sposób przybliżył zebranym jego postać. Zasłuchani w słowa proboszcza uczniowie poznali życie świętego, za którym na przestrzeni wieków poszły rzesze osób zarówno świeckich, jak i duchownych. Dowiedzieli się o jego miłości do Boga, ludzi i przyrody, a także o nawoływaniu do czynienia dobra i wspierania pokoju między ludźmi i narodami, co zawierały często wypowiadane przez niego słowa: Pokój i dobro, które stały się wspólną dewizą dla zgromadzeń franciszkańskich.

Dziękujemy Ojcu Proboszczowi za pomoc w poznaniu św. Franciszka oraz za pamiątkowe obrazki ze świętymi, które otrzymali uczestnicy kl. I-III.

Po powrocie do szkoły uczniowie obejrzeli film o poznanym świętym, a następnie odpowiadali na zadawane przez nauczycielki pytania. Wyczerpujące i dokładne odpowiedzi dowiodły, że uczniowie zapamiętali wiele. Na koniec każdy z nich wylosował kolorowankę ze św. Franciszkiem z Asyżu. Najpiękniej wykonane prace zostały nagrodzone i zawieszone na gazetce szkolnej. Mamy nadzieję, że pomimo, iż św. Franciszek żył bardzo dawno, to jego duchowość zafascynuje młode pokolenie, które będzie na nowo zgłębiać to, co po sobie pozostawił i doświadczać jego nieprzemijających prawd, cnót i wartości.

 red. K. Kolawa, G. Dawiec, D. Wcisło, K. Wojtyczka

Galeria zdjęć

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 października 2021 by Natalia in category Uncategorized