luty 24

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez KRUS jest pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Cele konkursu:
a) promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
b) popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:

I grupa – klasy 0 – III szkoły podstawowej;
II grupa – klasy IV – VIII szkoły podstawowej.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej, w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania upadkom osób podczas pracy i przebywania w gospodarstwie rolnym.

Przy ocenie prac konkursowych komisje konkursowe wszystkich szczebli wezmą pod uwagę:
a) zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie (max. 5 pkt);
b) oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tematu konkursu (max. 3 pkt);
c) walory estetyczne pracy (max. 2 pkt).

Zachęcam do oglądnięcia filmiku:

BARDZO PROSZĘ O PRZYNOSZENIE PRAC WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI DO P. KATARZYNY WOJTYCZKI, do 25.03.2022 R.

Życzę twórczych pomysłów!

regulamin konk plasty 2022 pdf z word