marzec 30

Święty Józef – patron i opiekun

IMG_3043„Szczęśliwy , kto sobie za patrona Józefa ma za opiekuna,
Niechaj się niczego nie boi, bo święty Józef przy nim stoi – nie – zginie”
Jesteśmy szczęśliwi i wypełnieni dumą, że naszej szkole patronuje Święty Józef. Jego postać uczy nas pracowitości, odpowiedzialności i miłości. Możemy go naśladować w codziennym życiu pomagając innym i zawsze ufając Bogu.

W tym roku mogliśmy uczcić Święto Naszego Patrona w „tradycyjny” sposób dlatego rankiem 21 marca uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice udali się na mszę świętą, którą odprawił Proboszcz naszej parafii.

Dalsze świętowanie odbyło się w szkole. Prowadzący powitał zebranych: Ojca Proboszcza: Marka Kustronia, Panią Dyrektor Jadwigę Baran-Stożek, Panią Wicedyrektor- Grażynę Kołodziejczyk oraz rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie rozstrzygnięto konkursy: plastyczny i multimedialny.

W pierwszej kolejności rozstrzygnięto konkurs plastyczny, który był skierowany do uczniów kl. I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji przedstawiającej św. Józefa-naszego patrona. Z każdej klasy wybrano jednego zwycięzcę:

Antoni Kuczaj- kl. I
Jacek Ogiela-kl. II
Szymon Obajtek-kl. III

Następnie nagrodzono zwycięzców konkursu multimedialnego, nad którego przebiegiem czuwała S. Elżbieta Ciebiera. Uczniowie klas IV-VIII tworzyli prezentacje przedstawiające postać św. Józefa. Najlepsze prace wykonały:

Milena Kołodziejczyk, z kl. IV
Blanka Aksamit, z kl. VII a
Roksana Dawiec, z kl. VII b

Zwycięzcy konkursów zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami, które sponsorowała Pani Dyrektor.

Kolejną atrakcją był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów należących do kółka Folk-Art pod kierunkiem p. Katarzyny Wojtyczki i p. Doroty Wcisło. Poezja o niezwykłym Świętym przeplatana była wspaniałym śpiewem. Teksty piosenek napisane przez prowadzące specjalnie na tą okazję wypełniały każdy zakątek sali, a gra małych muzyków (klarnet-Piotr Rucki, ksylofon-Justyna Wojtyczka, keyboard-Ewelina Wojtyczka, akordeon-Milena Kołodziejczyk i Hubert Malarz, skrzypce- Maria Zasadni i Emilia Wąchała, basy-Wiktoria Zasadni) zachwycała widownię. Bardzo podobała się także piosenka pt. Dom w wykonaniu Wiktorii Kuczaj. Duży zachwyt wśród oglądających wzbudził taniec Jerusalem o królestwie Boga w niebie.

Postać św. Józefa, stojącego na czele wszystkich świętych jako; cichego, roztropnego, pracowitego, mężnego, pobożnego, wiernego, ufnego, troskliwego niech wspiera nas i pobudza nasze serca do czynienia dobra.

red. Katarzyna Wojtyczka, Dorota Wcisło

Zobacz film w trybie pełnoekranowym:

Posted 30 marca 2022 by Natalia in category Uncategorized