Czerwiec 14

Kosmiczna podróż

20220613_110246W poniedziałek 13.06. szkolna sala gimnastyczna zmieniła się w kosmos, a dzięki Mobilnemu Planetarium – Orbitek, zarówno uczniowie jak i przedszkolaki poczuli się jak prawdziwi kosmonauci. W kosmiczną podróż wyruszyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także uczniowie z klas od 1 do 5. 

Najmłodsze dzieci po zajęciu wygodnego miejsca w kopule wspólnie odliczyły start i klaszcząc w ręce, dodały sił rakiecie, by móc wystartować z Ziemi, obserwowały księżyc, krążący wokół naszej planety. Przyjrzały się bliżej każdej planecie naszego Układu Słonecznego i dowiedziały się wielu ciekawostek o każdej z nich. Na koniec pooglądały piękne gwiazdozbiory, wśród których rozpoznał Znaki Zodiaku. Starsi uczniowie udając się w podróż odbyli wyjątkową lekcje o ruchu obiegowym Ziemi. Ponadto dowiedzieli się co nieco o misji Apollo 11. Poznali pojęcie Widnokrąg, rozpoznawali kierunki Świata i nauczyli się odnajdywać Północ „N” za pomocą gwiazdy Polarnej. Po wyjściu z kopuły dzieci zapozowały do pamiątkowego zdjęcia. To był wspaniały, pełen wrażeń, kosmiczny dzień. Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę !

 red. Anna Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 czerwca 2022 by Natalia in category Uncategorized