grudzień 19

II Gala Wolontariatu

Tegoroczna Gala Wolontariatu odbyła się 9 grudnia. Wolontariusze z Miasta i Gminy Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź mieli okazję się spotkać już po raz drugi. To niesamowite ile osób jest zaangażowanych w bezinteresowną działalność dla drugiego człowieka. Kiedy widzi się zebranych gości, a wśród nich również młodzież i dzieci, rośnie nadzieja, że dobro jest i będzie pielęgnowane przez wszystkie pokolenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam również koordynatora oraz reprezentantów Szkolnego Klubu Wolontariusza z naszej szkoły, którzy na co dzień współpracują ze stowarzyszeniem Kierunek Przyszłość.

Galę poprowadzili Karolina Maria Zapała oraz Mateusz Pietrzak, a rozpoczął ją występ Chóru męskiego im.ks.Józefa Chajduka z Mszany Dolnej. Spotkaniu przyświecały piękne słowa „Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia”. Uroczystość uświetnili przybyli goście, wśród których byli samorządowcy gmin Mszana Dolna, Niedźwiedź i powiatu limanowskiego. Podsumowano całoroczną pracę. Złożono podziękowania i wyróżnienia. Po części oficjalnej nastąpiła artystyczna. Na scenie pojawili się Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Halny”, Zespół „Cantus”, grupa „Mało Nas”. Gwiazdą wieczoru okazał się być uczestnik programu muzycznego The Voice of Poland- Bogdan Świerczek, z którym nasze uczennice miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wiele pięknych słów zostało tu wypowiedzianych, wyśpiewanych. Pojawiły się szczere uśmiechy, uściski dłoni. To tak niewiele, a jakże wiele znaczy dla tych, którzy na co dzień skupiają się na tym, by dawać i  być  dla innych.

Gala dobiegła końca. Praca wolontariuszy trwa. Już tradycyjnie, dzięki wsparciu rodziców naszych uczniów, organizujemy akcję „Szlachetna Paczka” i  przygotowujemy świąteczne podarunki dla rodzin z Lubomierza.

Zaczyna budzić się grudniowa magia, magia nadchodzących najpiękniejszych świątecznych dni. Pamiętajmy, że to szczególny czas, czas wielu emocji, wypływających z naszych serc. Nie zawsze skrywa się tam wyłącznie radość i szczęście. Czasem gdzieś głęboko, w ukrywanym na co dzień zakamarku kryją się smutek, wspomnienia.  Bywa, że ten piękny czas jeszcze bardziej podkreśla brak … brak czegoś lub co gorzej Kogoś… Ale… przecież budzi się magia, grudniowy czar. Nie zapominajmy, rozejrzyjmy się, zatrzymajmy. Postarajmy się. Może wystarczy jakiś prosty gest, by każdy, choć przez moment poczuł, że nie jest sam? Wiemy przecież, że „Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia”, a wolontariuszem może być każdy z nas.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 19 grudnia 2022 by Natalia in category Uncategorized