grudzień 19

WYJAZDOWE MIKOŁAJKI W KL. I-III

Wszyscy uwielbiamy niespodzianki i prezenty, na które czekamy z utęsknieniem. Jest wiele dni w roku, podczas których mamy okazję obdarowywać upominkami innych lub być obdarowywanymi. Jest jednak szczególne święto-Mikołajki, które są jednym z najbardziej lubianych i wyczekiwanych dni w roku. Wtedy każdy może otrzymać prezent, pod warunkiem, że był grzeczny i na niego zasłużył. Któż z nas nie czeka na podarunek, który podrzuci nam Mikołaj? A siwy staruszek ma wiele sposobów na to, by sprytnie wykonać swoje zadanie. I na dodatek wie, kto czego pragnie i czego potrzebuje.

W tym roku św. Mikołaj podarował uczniom z kl. I-III niezwykły prezent. Była to wycieczka do kina na seans „Świąteczna niespodzianka”.  Główną bohaterką filmu była Marianna, która zauważyła niezwykłego misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Okazało się, że nie wszystkie misie zapadają w sen zimowy, a co więcej w tym jednym można było się zakochać, ponieważ potrafił mówić ludzkim głosem i to nie tylko w Wigilię. Dziewczynka od początku czuła z nim niesamowitą więź. Ale niestety miś miał inne plany, gdyż pragnął, aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś, kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Marianna miała czas tylko do świąt, aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne…

Skupienie podczas projekcji i dyskusje po obejrzanym seansie dowiodły, że film przypadł do gustu uczniom, którzy wprowadzeni w świąteczny nastrój zadowoleni wrócili do domów.

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 19 grudnia 2022 by Natalia in category Uncategorized