styczeń 20

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i dziadek to dwie bardzo ważne osoby w  życiu każdego człowieka. Myślimy o nich zawsze, a szczególnie  21 i 22 stycznia, kiedy to celebrujemy ich święta. By podziękować im za zrozumienie, cierpliwość i wszelkie dobro, które otrzymujemy każdego dnia, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. 1-3 zaprosili swoich krewnych na  wspólne świętowanie. 19 stycznia 2023 r. babcie i dziadkowie przybyli do naszej szkoły, by zobaczyć niespodzianki, jakie przygotowały dla nich wnuczęta. Przedstawienie rozpoczęło się „wybudzeniem” dzieci przez Zimę. Zaczarowane przez nią ”płatki zimowe” rozpoczęły śnieżny taniec, który był pierwszym prezentem dla seniorów. Podczas występu, zebranych gości odwiedzili mali kolędnicy, którzy sypiąc owsem życzyli im zdrowia i szczęścia w Nowym Roku. Następną formą podziękowania były wiersze i piosenki. Całości dopełniły przepiękne tańce „Noel” oraz „Mamma Maria”. Wspaniałe stroje i rekwizyty zachwyciły oglądających. Kolejną atrakcją był „śpiewający” prezent, który przedszkolaki ofiarowały babciom i dziadkom. Dzieci wykonały specjalnie dla nich przepiękne kolędy. Na koniec wszyscy przedstawiający zaśpiewali „Sto lat”, a wręczone seniorom własnoręcznie wykonane przez wnuczęta prezenty były ukoronowaniem wspaniałego występu, który bardzo  wzruszył oglądających i w niejednym oku pojawiła się łza. Po przedstawieniu rozpoczęło się biesiadowanie przy suto zastawionych stołach. Wspaniały poczęstunek przygotowały nasze mamusie. Takie wspólne świętowanie uświadamia wszystkim jak ważna jest rodzina, szacunek dla starszych i wzajemna życzliwość. Nie ma nic wspanialszego jak obdarowywanie się miłością i wdzięcznością, których nie brakowało tego popołudnia w naszej szkole.

red. G. Dawiec
K. Kolawa
K. Wojtyczka
D. Wcisło

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 20 stycznia 2023 by Natalia in category Uncategorized