marzec 12

Wycieczka do Klikuszowej

Dnia 8marca 2023 r. 27-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do Klikuszowej. Wycieczka zorganizowana była przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów z Lubomierza oraz współfinansowana przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Celem ww. wyjazdu była integracja uczniów, umiejętność organizacji wolnego czasu, zachęcanie uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu, umiejętność współdziałania w grupie oraz poznanie zasad bhp podczas zabaw na śniegu.

Pierwszym punktem tego dnia była nauka jazdy na nartach biegowych. Trasy biegowe Klikuszowej to doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Nasi uczniowie podczas 1,5 godzinnych zajęć pod opieką instruktora i opiekunów poznawali technikę jazdy na nartach biegowych, zwiększali sprawność fizyczną, poprawiali kondycję i koordynację ruchową. Poznali zalety narciarstwa biegowego i zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Kolejną atrakcją tego dnia był kulig. Dla większości uczestników wycieczki kulig był czymś, w czym wzięli oni udział po raz pierwszy w życiu. Z pewnością jednak nie żałowali, że wybrali się na wycieczkę do Klikuszowej. Przejażdżka saniami ciągniętymi przez konie w zimowej aurze była niezłą przygodą. Na zakończenie ekstremalnego dnia uczniowie mogli posilić się pysznymi kiełbaskami z ogniska. Czas spędzony aktywnie na świeżym powietrzu zaowocował dobrym nastrojem i chęcią powtórzenia wyjazdu na zimowe szaleństwa.

red. Renata Ogiela


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 12 marca 2023 by Natalia in category Uncategorized