kwiecień 14

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – WIZYTA PIELĘGNIARKI W PRZEDSZKOLU

5 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy 75 Światowy Dzień Zdrowia.  W tym dniu przybyła do nas p. Pani Karolina Kuczaj – mama Kornelki z grupy 0C, która pracuje na co dzień jako pielęgniarka w gabinecie lekarza POZ w Allmedice.  Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia .

Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba z którą przybyła Pani Karolina, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku,  mierzenie ciśnienia oraz posługiwanie się pulsoksymetrem medycznym, który służy do pomiaru saturacji na palcu . Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Pani Karolina rozdała dzieciom dyplomy oraz pamiątkowe naklejki.

Za całego serca dziękujemy Pani Karolinie za tak interesujące spotkanie, pełne zdobytej wiedzy i umiejętności.

red. Renata Ogiela
Agnieszka Wąchała
Anna Kołodziejczyk
Zuzanna Wojtyczka


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 kwietnia 2023 by Natalia in category Uncategorized