październik 3

Spotkanie ze Strażakami!

 W dniu  03.10.2023r.  uczniowie  klas 1-3  i dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli  w spotkaniu  ze  strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomierzu. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy strażaka oraz działalności Straży Pożarnej. Uczniowie oraz przedszkolaki  dowiedzieli  się, że praca strażaka jest ciężka i czasami bardzo niebezpieczna. Poznali  zadania  i  obowiązki  strażaków oraz dowiedzieli się jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci zobaczyły jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia.  Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu strażackiego, a także użycie ręcznej syreny wzywającej strażaków do akcji. Najwięcej radości sprawiło wszystkim  wcielenie się w rolę strażaka gaszącego pożar przy użyciu węża gaśniczego. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania. Na zakończenie spotkania uczniowie i przedszkolaki podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

   Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie !

              red. Anna Kołodziejczyk


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 3 października 2023 by Natalia in category Uncategorized