maj 24

Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej #rePETujemy 2024

Nasza placówka zakwalifikowała się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy i przystąpiła do realizacji wyzwań. W ramach programu wśród uczniów świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia o tematyce ekologicznej, których celem jest wzmocnienie świadomości ekologicznej, pogłębienie wiedzy i zachęcenie do indywidualnej odpowiedzialności za środowisko. Efektem tych spotkań są wyzwania konkursowe, w których dzieci uczestniczą rywalizując z innymi szkołami. Dzieci z naszej świetlicy wykonały już cztery wyzwania konkursowe:
– plakat na temat: „O przyrodę dbamy, bardzo ją kochamy”
– praca plastyczna przestrzenna „Ekologiczne zakupy”
– komiks na temat właściwego przechowywania żywności
– wiersz o segregacji odpadów.
Przed nami ostatnie dwa wyzwania: wykonanie przestrzennej pracy plastycznej pt. „Drugie życie odpadów” oraz stworzenie tekstu piosenki „Życie butelki” i nagranie go pod podkład muzyczny.

Wychowankowie świetlicy uczestnicząc w realizacji wyzwań mają dużo dobrej zabawy, a wiedza którą przy tym zdobywają sprawia, że troska o środowisko będzie dla nich wartością – nie tylko teraz, ale i w przyszłości.

red. M. Ślazyk


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 24 maja 2024 by Natalia in category Uncategorized