maj 24

„Zaszczepić w dzieciach pasję”- spotkanie z autorem książek dla dzieci p. Andrzejem Gąsiorowskim

Dnia 23 maja 2024 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem Andrzejem Gąsiorowskim – autorem książek dla dzieci, reżyserem, twórcą musicali i spektakli teatralnych, a także wykonawcą mapetów i lalek teatralnych. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji czytelniczej „Książka moja przyjaciółka” i miało na celu zaszczepienie w najmłodszych pasji do czytania, sztuki i poszukiwania własnych zainteresowań.
Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania gościa przez uczniów i nauczycieli. Pan Andrzej Gąsiorowski przywitał dzieci z uśmiechem i wprowadził ich w świat swoich bohaterów – Zdrowolubka i Mietka Śmietka. Zdrowolubek, przybysz z Planety Warzyw i Owoców, szybko zyskał sympatię dzieci, zachęcając do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Mietek Śmietek, pełen energii mapet, który poszukuje swoich zainteresowań, okazał się idealnym przewodnikiem po świecie pasji i wyzwań.
Pan Gąsiorowski opowiedział historię ze swojego dzieciństwa – „Czy można mieszkać w kinie?”, która wzbudziła wiele emocji i śmiechu. Następnie przedstawił, jak koszulka otrzymana od chrzestnego ojca wpłynęła na jego artystyczne życie, co pokazało dzieciom, jak małe rzeczy mogą zainspirować do wielkich działań.Podczas interaktywnej części spotkania, dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i fascynacjach. Pan Andrzej z zainteresowaniem wysłuchał każdego ucznia, co jeszcze bardziej zbliżyło go do młodej publiczności. Opowiedział również o swoich licznych pasjach, takich jak taniec, teatr, film, narciarstwo i windsurfing, zachęcając dzieci do odkrywania i rozwijania własnych talentów oraz do wytrwałości mimo potknięć i przeciwności losu, aby osiągać swoje cele.
W kolejnej części spotkania, uczniowie zapoznali się z tajnikami sztuki filmowej i dowiedzieli się, jak zrobić swój pierwszy film. Była to niezwykle ciekawa lekcja, która zainspirowała wielu małych uczestników do tworzenia własnych historii filmowych.
Niezwykłym momentem było przedstawienie pracowni mapetów. Pan Gąsiorowski pokazał, jak od rysunku można przejść do stworzenia filmowego bohatera. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały proces tworzenia mapetów. Miały okazję zobaczyć i dotknąć pacynki -bohaterów książek pana Andrzeja.
Pod koniec spotkania pan Gąsiorowski uchylał rąbka tajemnicy ze swojej książki „Zdrowolubek i niesforne pluszawki”. Dzieci trzymały oddech, słuchając jego barwnych opowieści i pełnej życia narracji. Wielu z nich już wtedy postanowiło zdobyć własny egzemplarz, a ponieważ każdy uczestnik spotkania został obdarowany książką, była to idealna okazja do natychmiastowego zagłębienia się w lekturę. A autograf pana Gąsiorowskiego? To był dodatkowy atut, który na pewno wpłynie na wartość tej książki.”
Na zakończenie uczniowie wspólnie z panem Andrzejem nagrali krótki filmik z udziałem Mietka Śmietka. Było to niezwykle kreatywne i inspirujące doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Spotkanie z panem Andrzejem Gąsiorowskim okazało się wyjątkowo udane i inspirujące. Uczniowie klas I-III nie tylko poznali korzyści płynące z aktywnego i pełnego pasji życia, ale także zostali zachęceni do poszukiwania swoich zainteresowań i zwiększania zasobów własnej wiedzy. Wzrost zainteresowania czytaniem książek był jednym z najważniejszych rezultatów tego wydarzenia, co doskonale wpisuje się w cele innowacji czytelniczej „Książka moja przyjaciółka”.

red. K. Kolawa,
G. Dawiec,
G. Kołodziejczyk,
K. Wojtyczka


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 24 maja 2024 by Natalia in category Uncategorized