czerwiec 13

BAŚNIE OŻYWAJĄ-LITERACKA PRZYGODA PEŁNA NAGRODZONYCH UŚMIECHÓW

W deszczowy  poranek, 11 czerwca 2024 roku, w naszej szkole panowała niezwykła atmosfera. Dzieci z klas I-III z podekscytowaniem zbierały się w swoich klasach, gotowe do udziału w konkursie czytelniczym „Baśnie” w ramach innowacji: „Książka-moja przyjaciółka”. To długo wyczekiwane wydarzenie, mające sprawdzić znajomość ulubionych baśni, zapowiadało dzień pełen ciekawych i literackich przygód.

Uczniowie od tygodni przygotowywali się do tego dnia. Pierwszoklasiści z wypiekami na twarzy czytali o przygodach „Czerwonego Kapturka” i „Kopciuszka” braci Grimm oraz o „Dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej. Drugoklasiści zagłębiali się w historie „Calineczki” H.Ch. Andersena, „Królewny Śnieżki” i „Czerwonego Kapturka” braci Grimm oraz „Dwunastu miesięcy”. Trzecioklasiści zaś z fascynacją poznawali „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynkę z zapałkami” H.Ch. Andersena oraz „Królewnę Śnieżkę” i „Dwanaście miesięcy”.
Wszyscy uczniowie z klas I-III z zapałem przystąpili do rozwiązywania testów dostosowanych do ich możliwości wiekowych. W salach panowało skupienie, a w powietrzu czuć było mieszankę emocji – od ekscytacji po delikatny stres.
Po zakończeniu testów nadszedł czas na podsumowanie. Nauczycielki z uśmiechami na twarzach przystąpiły do sprawdzania prac. Uczniowie, choć lekko zaniepokojeni, byli pełni nadziei i ciekawości. Wysiłek się opłacił, ponieważ każdy uczestnik został nagrodzony. Imienne zakładki do książek oraz ciekawe pozycje książkowe, które otrzymali uczestnicy, były sfinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów z Lubomierza. Fundusze zostały pozyskane w ramach „Otwartego konkursu na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych”. Z każdej klasy wyłoniono zwycięzców:

• I miejsce: Anna Kowalczyk, Wojciech Kołodziejczyk, Jakub Krzysztof
  • II miejsce: Damian Wojtyczka
  • III miejsce: Maja Złydaszyk, Kornelia Kuczaj

Wyróżnienia: Oliwia Potaczek, Marta Złydaszyk, Nikola Kacik, Jakub Lach, Kinga Malarz

• I miejsce: Zofia Wąchała
  • II miejsce: Igor Kuczaj, Amelia Wąchała, Małgorzata Złydaszyk
  • III miejsce: Sebastian Foks, Anna Marszalik, Aleksandra Natanek

Wyróżnienie: Szczepan Ogiela

• I miejsce: Patrycja Kowalczyk
  • II miejsce: Hubert Babuśka
  • III miejsce: Antoni Kuczaj

Wyróżnienia: Anabella Kuczaj, Zofia Ogiela, Filip Jarosik

Otrzymane dyplomy i nagrody były pięknym podsumowaniem wysiłków uczniów. Konkurs „Baśnie” był nie tylko wspaniałą okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności czytelniczych uczniów, ale także doskonałą zabawą, która zainspirowała młodych czytelników do dalszego odkrywania tajemniczego świata książek. Każdy uczestnik wyszedł z konkursu bogatszy o nowe doświadczenia i wiedzę, a przede wszystkim z uśmiechem na twarzy, co jest najlepszym dowodem na to, że czytanie baśni to nie tylko nauka, ale i wielka przyjemność.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na literackiej ścieżce!

red. K. Kolawa
G. Dawiec