czerwiec 14

Matematyczne Gwiazdy „Olimpuska”

Dnia 20 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska olimpiada matematyczna „Olimpusek”, w której wzięło udział 15 uczniów klas I-III. Konkurs ten nie tylko sprawdzał wiedzę matematyczną, ale także umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, które wymagały od nich zarówno znajomości podstawowych zasad matematyki, jak i kreatywności oraz umiejętności analitycznych. W trakcie konkursu dało się wyczuć ducha rywalizacji – każdy z uczestników pragnął zostać mistrzem matematyki. Była to doskonała okazja do rozwijania pasji matematycznych oraz doskonalenia umiejętności logicznego myślenia. To niezwykłe doświadczenie edukacyjne pozwoliło młodym matematykom zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski, co dodatkowo motywowało ich do osiągania najwyższych wyników.
Wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne brawa za odwagę i wytrwałość. Na szczególną pochwałę zasługuje Jakub Lach z klasy I, który zdobył tytuł laureata! Świetnie spisali się także: Anna Kowalczyk-kl. I, Anna Marszalik-kl. II, Zofia Ogiel-kl. III, Antoni Kuczaj-kl. III, Karol Kowalczyk-kl. III oraz Anabella Kuczaj kl. III, uzyskując wysokie wyniki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 Udział w takim konkursie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Mamy nadzieję, że udział w „Olimpusku”, będzie dla nich inspiracją do dalszego rozwijania swoich zainteresowań matematycznych. Jesteśmy dumne z naszych uczniów i życzymy im kolejnych sukcesów w przyszłych edycjach konkursu.

                                                                                                   red. G.  Dawiec
K. Kolawa
K. Wojtyczka


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 czerwca 2024 by Natalia in category Uncategorized