czerwiec 14

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O MITOLOGII GRECKIEJ

W dniu 13 czerwca 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs, którego uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat mitologii greckiej. Materiał, z którym musieli zapoznać się uczniowie, stanowił niezwykle rozległe źródło wiedzy na temat bogów i bohaterów starożytnej Grecji, a także związków frazeologicznych pochodzących z mitologii. Uczestnicy musieli także wykazać się umiejętnościami pisarskimi, ponieważ jednym z zadań było stworzenie opowiadania opartego na motywie mitologicznym. Po analizie prac konkursowych, organizatorki, czyli pani Katarzyna Aksamit oraz pani Małgorzata Kawecka, wyłoniły zwycięzców. Przyznano i nagrodzono dwa pierwsze miejsca, a także jedno miejsce drugie.

I miejsce – Anna Dawiec i Wiktoria Kowalczyk z kl. VII;

II miejsce – Julia Kowalczyk z kl. V.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rozwój młodych talentów przyniesie wspaniałe owoce.

red. K. Aksamit


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 14 czerwca 2024 by Natalia in category Uncategorized