Listopad 2

My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy… – pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

IMG20211027092013Dnia 27 X 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszaków do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję uczniowie kl. 2  pod opieką p. wychowawczyni K. Kolawy przygotowali krótką część artystyczną, podczas której przyszli czytelnicy odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królowa Śniegu…

Po takim wprowadzeniu uczniowie kl. 1 w obecności Pani Dyrektor, Rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek złożyli uroczyste przyrzeczenie Królowej Książce, że będą ją kochać i szanować, korzystać z jej mądrości oraz sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali Dyplomy poszukiwacza słów oraz Albumy zachęcające do codziennego czytania. Nowo pasowani czytelnicy zostali również serdecznie zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

red. G. Kołodziejczyk

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 listopada 2021 by Natalia in category Uncategorized