czerwiec 5

Dzień Dziecka w Zakopanem

IMG_34911 czerwca 2016 r. przebiegł inaczej niż zwykle. Swoje święto klasy młodsze z naszej szkoły uczciły w stolicy gór – Zakopanem. Pierwszym etapem wycieczki była Gubałówka i przejazd kolejką. Z wysokości 1126 m n.p.m. uczniowie podziwiali krajobraz, a przede wszystkim majestat i piękno Tatr. Drugą zaplanowaną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. Dzieci obejrzały eksponaty, a przewodnik w przystępny i ciekawy sposób opowiedział o dawnym życiu i zwyczajach górali oraz  faunie i florze tatrzańskiej. Kolejnym przystankiem na trasie wycieczki była „Wielka krokiew”. Każdy z małych turystów chciał obejrzeć miejsce, gdzie trenują nasi skoczkowie. Z bliska podziwiali również „Małą Krokiew” na którą weszli po stromych schodkach i chociaż troszkę bolały nogi, naprawdę było warto! Atrakcją zaplanowaną na zakończenie wyprawy były lody w cukierni na Krupówkach oraz góralskie pamiątki z Zakopanego dla wszystkich małych wędrowców. Pogoda, a przede wszystkim humory dopisały, a my już planujemy przyszłoroczne święto.

red. Grażyna Dawiec,
Krystyna Kolawa