czerwiec 13

XII Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II w Lubomierzu – Rzekach

Aviary Photo_13110286599383390312 czerwca 2016r. znów spotykaliśmy się w Lubomierzu – Rzekach, by po raz dwunasty wziąć udział w Gorczańskim Spotkaniu z Janem Pawłem II. Organizatorami spotkania byli: Gmina Mszana Dolna, Dziekan Dekanatu Mszana Dolna, Parafia Rzymskokatolicka w Lubomierzu, Gorczański Park Narodowy, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 w Lubomierzu oraz Sołectwo Lubomierz. Honorowy patronat nad uroczystością objął Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

Pierwszym punktem programu było złożenie kwiatów przy “Papieżówce”, uczestnicy spotkania chętnie podążyli do tego szczególnego szałasu, by to uczynić. Tymczasem na polanie “Na ogrodach” o godzinie 15.00 rozpoczęła się Koronka do Miłosierdzia Bożego, poprowadził ją proboszcz tutejszej parafii O.Piotr Głód. Po wspólnej modlitwie głos zabrał Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba. Serdecznie powitał zebranych gości. Następnie na scenie pojawiły się dzieci, które pięknie przywołały postać naszego Papieża. Najpierw wystąpił zespół “Mali Zagórzanie” ze Szkoły Podstawowej nr 2 programem zatytułowanym “ Papież, który ukochał gory”, a następnie zaprezentowali się “Śwarni Lubomiyrzanie” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w programie pt.: “ W nasym Lubomiyrzu”. Msza święta pod przewodnictwem ks. Jerzego Raźnego rozpoczęła się o godzinie 16.00. Dziękowano za dar kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, jak również modlono się w intencji Światowych Dni Młodzieży. Oprawę muzyczną zapewnił chór parafialny “Jutrzenka” z Lubomierza wraz z “Małymi Muzykantami” i Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej. Przybyły również poczty sztandarowe, które nadały tej uroczystości wyjątkowy, podniosły charakter.

Czuliśmy obecność Ojca Świętego w życzliwości, gościnności, które tu panowały. Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu przygotowali tradycyjne, regionalne potrawy dla wszystkich uczestników i gości.

Można stwierdzić, że po raz dwunasty zamknęliśmy uroczystość poświęconą Janowi Pawłowi II z przekonaniem, że jest ona potrzebna i doceniana przez wszystkich uczestników, którzy zawsze licznie na nią przybywają.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 13 czerwca 2016 by Natalia in category Uncategorized