wrzesień 27

Dzieciństwo bez próchnicy

20160921_094019Nasze oddziały przedszkolne w roku szkolnym 2016/2017 zostały zakwalifikowane do realizacji programu profilaktycznego w kierunku zdrowia jamy ustnej ,,Dzieciństwo bez próchnicy” skierowanego do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię (SWISS CONTRIBUTION) w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

21 września 2016 roku odwiedził nas Pan lek. stomatolog Piotr Grab oraz bohater programu „Dzieciństwo bez próchnicy” królik Pampiś – orędownik czystych zębów, który towarzyszyć będzie dzieciom podczas codziennej higieny jamy ustnej. Na ten wyjątkowy czas zaprosiliśmy także do szkoły rodziców i opiekunów dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pan Piotr przedstawił zebranym prezentację multimedialną prezentację multimedialną na temat jak myć zęby, co należy jeść, aby zdrowe zęby mieć i co to jest próchnica. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów zestaw do czyszczenia zębów- szczoteczkę i pastę do zębów, dwumiesięczny kalendarz mycia zębów oraz poradnik dla rodziców i opiekunów. Dodatkowo otrzymały materiały edukacyjne do pracy w przedszkolu oraz zegar piaskowy do mierzenia  czasu  podczas mycia  zębów. Po wspólnym spotkaniu dzieci rozeszły sie do łazienek i pod ,,okiem” królika Pampisia umyły ząbki. W sali przedszkolaków została zorganizowana gazetka tematyczna z wykorzystaniem materiałów upowszechniających wiedzę o sposobie ochrony przed próchnicą i zmianie nawyków dnia codziennego.

red. Renata Ogiela

Posted 27 września 2016 by Natalia in category Uncategorized