październik 4

Wymarzona pogoda, wyśmienita zabawa – uczniowie ze SP nr 1 im. św. Józefa w Niedzicy

img_5298Ostatni dzień września uczniowie klas I-III spędzili w Niedzicy.Wycieczkę rozpoczęli od spaceru po murach zapory wodnej. Oglądając piękne Jezioro Czorsztyńskie, zachwycali się malowniczymi widokami, a także znajdującym się tam zamkiem, którego historię opowiedziała im p. Grażyna Dawiec. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały legendy o Brunhildzie i księciu Bogusławie oraz obejrzały z bliska zamkowe mury. Następnie zwiedzili park miniatur Sanktuaria Maryjne. Podążając śladami objawień Matki Bożej, podziwiali najważniejsze miejsca kultu m.in. Lourdes, Fatimę, Guadelupe, La Salette itp. Uczestników wyjazdu zachwycił również drugi park, w którym zaprezentowano   najważniejsze makiety budowli Podtatrza. Na zakończenie wszyscy udali się do parku rozrywki Spiska Kraina. Możliwość skorzystania z wielu atrakcji, m. in. toru pontonowego, golden bungee, parku linowego i różnego rodzaju zjeżdżalni sprawiła, że szaleństwom i zabawom nie było końca. Uśmiech i zadowolenie widoczne na buziach uczestników wyjazdu mówiły same za siebie – wycieczka była wspaniała!

red. K. Wojtyczka

Posted 4 października 2016 by Natalia in category Uncategorized