październik 12

Ślubowanie klasy pierwszej

??????????Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole, jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. W poniedziałek, 10.10.2016 r. uczniowie klasy I uczestniczyli w tym święcie. Wszystkie dzieci wspaniale zaprezentowały się, pomimo stresu związanego z występem przed szeroką publicznością.
Pięknymi folkowymi strojami, recytacją wierszy gwarą, zagórzańskim tańcem i rewelacyjnie zaśpiewanymi piosenkami góralskimi,  zachwyciły  zebranych, udowadniając stróżowi  szkoły-Bacy, który ich bacznie obserwował, że są godni bycia wychowankami Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu. Po celująco zdanym teście, przed Sztandarem Szkoły, złożyły swoje pierwsze śluby. Następnie Pani Dyrektor Jadwiga Baran Stożek dokonała aktu pasowania na ucznia, a później Ojciec Proboszcz Piotr Głód poświęcił im plecaki.  Na koniec  „świeżo upieczeni” uczniowie podziękowali swoim Rodzicom, a także otrzymali od wychowawcy kolorowe pamiątkowe dyplomy.
Dalsze świętowanie odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu Rodziców uczniów kl. I, którzy przygotowali poczęstunek. Pierwszaki świętowali w klasie. Dyskoteka przy zastawionym przekąskami stołem, była wspaniałym zakończeniem uroczystości. Dzień był udany o czym świadczą słowa świętujących: „impra była super!!”

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 12 października 2016 by Natalia in category Uncategorized