czerwiec 2

Złote pióra w rękach naszych uczennic!

image3„Chodzi mi o to, aby język giętki napisał wszystko co pomyśli głowa.
A czasem był jak piorun jasny, prędki.
A czasem smutny jako myśl stepowa…”

 Niełatwo sprostać temu zadaniu. Jednak niektórym uczennicom naszej szkoły udaje się je zrealizować. Już w początkowych klasach, kiedy nauczyciele zauważają talent u dzieci starają się go rozwijać. Później w klasach 4-5 uczniowie uczęszczają na kółko polonistyczne. Tam próbują swoich sił w coraz trudniejszych zadaniach, rywalizują ze sobą, biorą udział w konkursach. Stają się coraz większą chlubą, ponieważ prezentowany przez nich poziom jest już naprawdę wysoki. Klasa szósta dla uzdolnionych literacko jest już tylko czasem szlifowania nabytych umiejętności. Widocznym przykładem takiego rozwoju uzdolnionych dzieci stały się dla nas konkursy, w których wygrana to wydanie książkowe prac nagrodzonych. W przypadku uczennic naszej szkoły stało się to już dwukrotnie. Pierwszą książką, w której ukazała się praca naszej uczennicy był zbiór Bajek Profilaktycznych. Zwyciężczynią była wówczas Jolanta Piekarczyk. W tym roku również udało się naszej uczennicy Wiolecie Kuczaj zdobyć nagrodę w postaci umieszczenia jej pracy w książce „Dzieci dzieciom bajki piszą”. Obydwie pozycje książkowe  znajdują się na honorowym miejscu w bibliotece szkolnej, aby każdy mógł do nich sięgnąć i zapoznać się z ich treścią. A naprawdę warto! Mamy nadzieję, że w nasze uczennice nadal będą rozwijać swoje zdolności i będą osiągać kolejne sukcesy. Tego życzymy im i wszystkim, którzy chcą podążyć w ich ślady!

red. Małgorzata Kawecka

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 czerwca 2014 by Natalia in category Bez kategorii