czerwiec 7

„Gry i zabawy ruchowe klas trzecich”

IMG_24985 czerwca w naszej szkole odbyły się gminne rozgrywki sportowe. Zawody o charakterze rywalizacji międzyszkolnej składały się z 14 konkurencji. W szranki stanęli uczniowie klas trzecich 9 szkół z terenu Gminy Mszana Dolna (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, Szkoła Podstawowa w Kasinie Wielkiej, Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej – Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubomierzu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu, Szkoła Podstawowa w Łętowem, Szkoła Podstawowa w Łostówce).

Już pierwsza konkurencja pokazała, ze zawody będą niezwykle emocjonujące. Do samego końca trudno  było wskazać zwycięzcę, a dające się we znaki zmęczenie nie przeszkodziło zawodnikom w zaciętej walce do ostatniego gwizdka. Aby duch walki nie osłabł, panie kucharki  przygotowały dla zawodników i opiekunów obiad, który skutecznie wzmocnił  zarówno umysł jak i  ciało.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z poszczególnych szkół pod przewodnictwem pana mgr Piotra Kowalika.  

Ostatecznie

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olszówce

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu

Wygranym wręczono puchary i dyplomy oraz nagrody w postaci piłek, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pamiętajmy, że w zawodach chodziło o dobrą zabaw ę. Wszyscy wygrywamy, gdy przestrzegamy zasad  fair-play, przeżywamy radość ze zwycięstwa, ale też wtedy, gdy potrafimy przegrywać.

red. Krystyna Kolawa

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 czerwca 2014 by Natalia in category Bez kategorii