kwiecień 2

„Książka na warsztat” – kreatywne zajęcia połączone ze spotkaniem autorskim

28 marca 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli  w warsztatach prowadzonych przez p. Jolantę  Kobielę – Gurgul autorkę  bajek i opowieści z morałem. Dzieci poznały cały cykl tworzenia książki od momentu zrodzenia się pomysłu poprzez pisanie, ilustrowanie, obróbkę tekstu, okładkę, aż do otrzymania gotowego do przeczytania egzemplarza. Dowiedziały się  dlaczego po niektóre książki sięgamy z radością i ciekawością, a po przeczytaniu ustawiamy z dumą na regałach? I co to znaczy, że książka jest pięknie wydana?

Na zakończenie uczestnicy  zajęć   wysłuchali  fragmentów bajek czytanych przez  samą autorkę, a wszyscy chętni  otrzymali   książkę z dedykacją i autografem pisarki.

red. Wychowawcy kl. I-III

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 2 kwietnia 2023 by Natalia in category Uncategorized