luty 8

Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

„GÓRALSKIE CYTANIE”

Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej

Ziemi Zagórzańskiej

Zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie kuratoryjnym, który składa się z dwóch części: czytelniczej i plastycznej.

Już za nami etap szkolny części czytelniczej. 08.02.2024 r. wyłoniono uczniów, którzy będą reprezentować Szkołę w części czytelniczej. Są to: Igor Kuczaj, Zofia Ogiela, Marcin Szczepaniak, Paweł Jarosik i Anna Dawiec.

Zachęcam do udziału w części plastycznej. Proszę chętnych uczniów o wykonanie pracy plastycznej (ilustracja do wybranego opowiadania, spośród wskazanych w regulaminie) i przyniesienie prac do 28.02.2024 r. do p. Katarzyny Wojtyczki. Format i technika dowolna.

Teksty:
Kl. I-III
„O kozie, co sie boła prowdy”
„O dwok braciak i biydzie”
„Zwada”

Kl. IV-VI
„Siła biołego serdocka”
„Scośliwy parobek”
„Lucyjon”

Kl. VII-VIII
„Zbójnik Hornik i Ścikra”
„Jak jo sie łozynił”
„Świniobicie”

Regulamin konkursu.

regulamin-konkursu-spiska-czytanka-2024-2-1704279424.doc (live.com)


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 8 lutego 2024 by Natalia in category Uncategorized