czerwiec 7

„Rodzina – tu zaczyna się życie, a radość nigdy się nie kończy!”

Czerwcowy czas kojarzy się nam nierozłącznie z piękną, słoneczną pogodą,  beztroską zbliżającego się lata oraz pierwszymi, nieśmiałymi jeszcze, myślami skierowanymi w stronę nadchodzących wakacji. Ową uroczą aurę warto wykorzystać na celebrowanie tego, co w życiu najważniejsze, czyli więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. Wszak nie bez powodu święta Mamy, Taty oraz Dziecka oddzielają w kalendarzu zaledwie pojedyncze dni lub tygodnie.
Dlatego właśnie postanowiliśmy uczcić ten piękny czas poprzez organizację Dnia Rodziny. Wydarzenie odbyło się 6 czerwca 2024 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu i miało charakter radosnego świętowania w atmosferze życzliwości oraz wzajemnego szacunku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dobre chwile należy utrwalać poprzez tworzenie wspaniałych wspomnień.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała przybyłych uczniów i ich rodziców. Podczas gdy mamy i tatusiowe raczyli się pysznym domowym ciastem, uciechom pociech nie było końca. Dla dzieci zostało zorganizowanych bardzo wiele aktywności i atrakcji. Uczniowie mogli bawić się na dmuchańcach i zjeżdżalniach, uczestniczyć w konkursie karaoke, pomalować sobie buzię lub zrobić kolorowe warkoczyki. Odbyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a nagrody były naprawdę imponujące. Zorganizowano wiele niezwykle kreatywnych gier i zabaw ruchowych, tanecznych oraz manualnych, takich jak np. modelowanie balonów. Uczniowie byli także przebrani za postaci z popularnych bajek. Niemałą sensacją okazał się również pokaz sprzętu strażackiego na czele z wyposażonym w pełni wozem, który służy naszym dzielnym druhom podczas najtrudniejszych akcji ratowniczych. Natomiast sił do zabawy nikomu nie zabrakło dzięki przygotowanym poczęstunkom, które obejmowały watę cukrową, lody, zapiekanki, zupę oraz napoje.Żadna tego typu piękna inicjatywa nie odbyłaby się jednak bez ludzi dobrej woli którzy z chęcią otwierają swoje szczodre serca i użyczają funduszy. Szczególne podziękowania należą się zatem naszym wielkodusznym i wspaniałomyślnym sponsorom.

Są nimi:

Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu;
Rada Rodziców prze Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu;
Zarząd firmy „Koral”, Nowy Sącz;
„Tymbark” MWS Sp. z o.o.;
„ Pychotka”, Oliwia Kuczaik, Lubomierz;
„Elizabeth” Zakład Fryzjerski, Elżbieta Budzyń-Babuśka, Lubomierz;
Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu;
OSP w Lubomierzu;
Bank Spółdzielczy, Mszana Dolna;
„Rytm mowy”, gabinet logopedyczny, mgr Dorota Wcisło, Kasinka Mała;
„Stylizacja rzęs”, Ewelina Kowalczyk, Lubomierz;
„Usługi kosmetyczne”, Wioleta Rapacz, Mszana Dolna;

Serdecznie dziękujemy!

 

red. K. Aksamit

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 czerwca 2024 by Natalia in category Uncategorized