czerwiec 13

Wycieczka przedszkolaków do Bramy w Gorce – przygoda z warsztatami.

W pochmurny poranek 12. 06. 2024 r., kiedy niebo pokryte było szarymi chmurami, dzieci z oddziałów przedszkolnych pełne entuzjazmu wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę. Pomimo braku słońca, ich zapał nie gasł, a czekała ich niezwykła przygoda – wycieczka do  Bramy w Gorce. W malowniczym Waksmundzie dzieci uczestniczyły w warsztatach na łonie natury. Poprzez zabawę najmłodsi mogli zanurzyć się w fascynujący świat flory i fauny. Podczas naszej wizyty przewodnik z entuzjazmem oprowadzał dzieci po niezwykłej ścieżce w koronie drzew. Ta podniebna trasa pozwoliła najmłodszym na zupełnie nową perspektywę, z której mogli podziwiać piękno lasu. Przewodnik opowiadał fascynujące historie o mieszkańcach drzew oraz ciekawostki związane z życiem na różnych wysokościach ekosystemu. Dzieci były zachwycone możliwością obserwacji ptaków i innych leśnych zwierząt z bliska. Podczas naszej wizyty, dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawych i inspirujących zajęciach.
Warsztaty prowadzone były w pawilonie edukacji botaniczno-zoologicznej, gdzie najmłodsi mogli z bliska poznać różnorodne gatunki roślin i zwierząt. Dzieci, wyposażone w lupy, z zapałem przeszukiwały teren lasu, poszukując skarbów natury, takich jak unikalne liście, kamienie i mchy. Przedszkolaki ze znalezionych „skarbów” wykonały pamiątkowe magnesy.

Podsumowując, wycieczka do Bramy w Gorce w Waksmundzie była pełna przygód. Dzieci wróciły do domu z głowami pełnymi wiedzy i sercami pełnymi radości, a pamiątkowe magnesy, wykonane podczas warsztatów, będą im przypominać o tej niezwykłej wyprawie jeszcze przez długi czas.

red. A. Kolodziejczyk

Posted 13 czerwca 2024 by Natalia in category Uncategorized