grudzień 19

Wigilijne kolędowanie!

IMG_1912Święta tuż, tuż! Zbliżają się do nas wielkimi krokami te, chyba najpiękniejsze, dni w roku. Choć tym razem nie otacza nas śniegowa pierzynka, a za oknami jest raczej szaro, w naszej szkole nie zabrakło entuzjazmu i cudownej atmosfery, która towarzyszy nam co roku w tym grudniowym czasie. 19 grudnia 2013r. odbyła się uroczysta akademia wigilijna. Uczniowie pod kierunkiem s. Anny Laski i p. Katarzyny Wojtyczki przygotowali piękne jasełka. Ukazały one istotę świąt, magia miłości unosiła się w powietrzu, gdy mały Jezus pojawił się w kołysce. Wszyscy patrzyli z zaciekawieniem na Świętą Rodzinę, a zwłaszcza na prawdziwe dzieciątko bawiące się na kolanach Świętego Józefa i tulące się do Maryi. Współczesność mieszała się z przeszłością, ale o dziwo harmonizowały się ze sobą, wręcz dopełniały, ukazując, że przekazywane dawno prawdy nadal brzmią tak samo. Pasterze i królowie bronili Jezusa, dlaczego nie mają go bronić tajni agenci? Żołnierze Heroda wkraczali na ścieżkę prawdy, dlaczego ludzie zagubieni w gąszczu władzy i dóbr materialnych nie mieliby zrobić tego samego? Te piękne wartości, prawdy o nagrodzie i karze, o sensie ludzkiego życia uczniowie przekazali bardzo czytelnie poprzez wspaniałą grę aktorską oraz elementy komiczne, które ułatwiły zrozumienie tych najtrudniejszych dla nas spraw.
Gdy zakończyła swe brzmienie ostatnia kolęda p. Dyrektor Jadwiga Baran-Stożek zabrała głos, podziękowała wspaniałym aktorom i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. W jej ślady poszli również goście, którzy zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością: Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna – p. Jan Chorągwicki  oraz O. Piotr Głód- Proboszcz Parafii w Lubomierzu.
Przygotowując się do świątecznego czasu pamiętajmy o pięknych tradycjach- dzieleniu się opłatkiem, życzeniach, wspólnym kolędowaniu. Wszystkie one są łącznikiem z poprzednimi pokoleniami. Jeśli je zachowamy, przetrwają. Nie zapomnijmy również jaki jest najważniejszy powód naszego świętowania, to narodziny Jezusa, celebrujmy je i cieszmy się magiczną atmosferą miłości. Wesołych Świąt!

red. Małgorzata Kawecka

Posted 19 grudnia 2013 by Natalia in category Bez kategorii