Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 15 czerwca 2006r, a obchodzony jest corocznie 2 października. To także rocznica urodzin Mahatmy Gandhiego (2.10.1869). Mohandas Karamchand Gandhi jest symbolem wielkiego przywódcy, który potrafił doprowadzić do ważnych przemian społeczno-politycznych całkowicie wyrzekając się przemocy.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z POETĄ MICHAŁEM ZABŁOCKIM

We wtorek, 29 listopada, w naszej szkole gościł pan Michał Zabłocki – krakowski poeta i twórca literatury dla dzieci. Autor Wierszy do kolorowania spotkał się z oddziałami przedszkolnymi oraz pierwszą klasą. Wydarzenie zostało zorganizowane w formie warsztatów literackich, podczas których prowadzący opowiadał o swojej twórczości, odczytywał wiersze, a także nawiązywał dialog z najmłodszymi uczniami szkoły poprzez zachęcanie ich do podjęcia próby interpretacji tekstów poetyckich.

grudzień 1

Rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego „Rozpoznawanie drzew i krzewów”

23 listopada odbył się konkurs przyrodniczy w ramach innowacji pedagogicznej Przyjaciele Przyrody. Chętni uczniowie z klas 1-3 mieli do wykonania różne zadania. Pierwsze z nich polegało na łączeniu ilustracji liści drzew i krzewów z ich owocami. W kolejnym zmaganiu losowali ilustracje drzew i krzewów liściastych i nazywali je. Najwięcej trudności sprawiło uczestnikom ostatnie zadanie, podczas którego odgadywali nazwę drzewa iglastego na podstawie jego gałązki.