Listopad 6

Podsumowanie akcji „Zaczarowany ołówek”

zaczarrowany ołówekJeśli myślicie, że macie niewiele – pomyślcie o tych, którzy nie mają nic.  Jeśli dostaną szkolne przybory być może będą mogli pójść do szkoły i nauczyć się pisać. Może obudzą się w nich marzenia i będą mogli wyrwać się z biedy, w której żyją. Edukacja to najlepszy sposób aby zmienić ich przyszłość.

Dla nas chodzenie do szkoły to oczywistość, tymczasem na świecie 120 milionów dzieci do szkoły nie chodzi. W wielu państwach edukacja jest płatna i rodziców nie stać, aby posłać do szkoły wszystkie dzieci. Dlatego pragnąc im pomóc przyłączyliśmy się do akcji „Zaczarowany ołówek”, której na celu była zbiórka pomocy i przyborów szkolnych: ołówków, długopisów, kredek, temperówek, gumek, bloków rysunkowych, ale także piórników, plecaków.

Do akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły. Zostało zebrane: 3 plecaki, torba, 3 piórniki, 2 pary nożyczek, 3 temperówki, 10 gumek do mazania, 3 paczki flamastrów, 8 paczek kredek, 2 kleje, 3 bloki rysunkowe, teczka z gumką, naklejki na zeszyty, 4 ekierki, 9 długopisów i 21 ołówków.

Dary te zostaną przekazane Fundacji „Redemptoris Missio”, skąd za pośrednictwem wolontariuszy trafią do dzieci w misyjnych szkołach w Afganistanie, Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie czy Republice Środkowej Afryki. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w tą akcję. Dobrze wiedzieć, że gdzieś na dalekim krańcu świata jest ktoś, komu mogliśmy sprawić taki prezent.

red. Ewa Drabik


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 6 listopada 2018 by Natalia in category Uncategorized