Listopad 10

Pociąg do Wolności…

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uczniowie naszej szkoły zabrali nas w niezwykłą podróż historyczną. Wyprawę rozpoczęliśmy od przypomnienia najważniejszych wydarzeń dotyczących przeszłości naszej Ojczyzny, a następnie zatrzymywaliśmy się na jakiś czas na stacjach: NIEWOLA, POWSTANIA, I WOJNA ŚWIATOWA i WOLNOŚĆ, by wraz z bohaterami tamtych lat przeżywać chwile trudne, często dramatyczne, ale i te dobre, rodzące nadzieję….

red. Agnieszka Wąchała

 https://youtu.be/_NjmS2qUhsU


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 10 listopada 2020 by Natalia in category Uncategorized