maj 24

„Zaszczepić w dzieciach pasję”- spotkanie z autorem książek dla dzieci p. Andrzejem Gąsiorowskim

Dnia 23 maja 2024 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem Andrzejem Gąsiorowskim – autorem książek dla dzieci, reżyserem, twórcą musicali i spektakli teatralnych, a także wykonawcą mapetów i lalek teatralnych. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji czytelniczej „Książka moja przyjaciółka” i miało na celu zaszczepienie w najmłodszych pasji do czytania, sztuki i poszukiwania własnych zainteresowań.
Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania gościa przez uczniów i nauczycieli. Pan Andrzej Gąsiorowski przywitał dzieci z uśmiechem i wprowadził ich w świat swoich bohaterów – Zdrowolubka i Mietka Śmietka. Zdrowolubek, przybysz z Planety Warzyw i Owoców, szybko zyskał sympatię dzieci, zachęcając do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Mietek Śmietek, pełen energii mapet, który poszukuje swoich zainteresowań, okazał się idealnym przewodnikiem po świecie pasji i wyzwań.
Pan Gąsiorowski opowiedział historię ze swojego dzieciństwa – „Czy można mieszkać w kinie?”, która wzbudziła wiele emocji i śmiechu. Następnie przedstawił, jak koszulka otrzymana od chrzestnego ojca wpłynęła na jego artystyczne życie, co pokazało dzieciom, jak małe rzeczy mogą zainspirować do wielkich działań. Continue reading

maj 24

Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej #rePETujemy 2024

Nasza placówka zakwalifikowała się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy i przystąpiła do realizacji wyzwań. W ramach programu wśród uczniów świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia o tematyce ekologicznej, których celem jest wzmocnienie świadomości ekologicznej, pogłębienie wiedzy i zachęcenie do indywidualnej odpowiedzialności za środowisko. Efektem tych spotkań są wyzwania konkursowe, w których dzieci uczestniczą rywalizując z innymi szkołami. Dzieci z naszej świetlicy wykonały już cztery wyzwania konkursowe:
– plakat na temat: „O przyrodę dbamy, bardzo ją kochamy”
– praca plastyczna przestrzenna „Ekologiczne zakupy”
– komiks na temat właściwego przechowywania żywności
– wiersz o segregacji odpadów.
Przed nami ostatnie dwa wyzwania: wykonanie przestrzennej pracy plastycznej pt. „Drugie życie odpadów” oraz stworzenie tekstu piosenki „Życie butelki” i nagranie go pod podkład muzyczny. Continue reading