październik 26

„Książki naszych marzeń” program realizowany w bibliotece szkolnej

ksiazki-logo-medium-932x484Program „Książki naszych marzeń” realizowany jest w bibliotece szkolnej w roku szkolnym 2015/2016. Jego ideą jest doposażenie bibliotek, a przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Wielkość środków przyznanych szkołom na zakup książek do bibliotek szkolnych zależy od liczby uczniów. Za pieniądze z programu bibliotekarz doposaży księgozbiór w egzemplarze, które nie są podręcznikami i którymi autentycznie są zainteresowani uczniowie. Mamy nadzieję, że zgodnie z założeniami akcji odpowiednio dobrane książki swoją fabułą będą rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i zainspirują do twórczego działania. Aby tak się stało uczniowie muszą jednak doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

red. Grażyna Kołodziejczyk

Posted 26 października 2015 by Natalia in category Uncategorized