Grudzień 1

Czytanie ma moc! Warsztaty czytelnicze

IMG_4933W naszej szkole od września  realizujemy  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z działań podjętych w ramach  tego projektu było uczestnictwo uczniów klas I- III w warsztatach – Czytanie ma moc! Głównym celem prowadzonych zajęć jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek, które jednocześnie dostarczają uczniom radości, rozwijają wyobraźnię i zachęcają do czytania.

Czytanie ma moc – zajęcia  online w kl. II

Podczas pierwszych „Warsztatów wyobraźni”, które odbyły się 24. 11. 2020r., uczniowie poznali  utwór A. Maleszki pt. „Czerwone krzesło” z serii „Magiczne drzewo”. Dzięki temu, w trakcie zajęć prowadzonych online, drugoklasiści mogli się przenieść w świat wyobraźni, który otworzył przed nimi drzwi do niezwykłych przygód. Dowiedzieli się, co to jest audiobook a następnie z zaciekawieniem słuchali czytanej pozycji. Przygody bohaterów „Czerwonego krzesła” były nie tylko ciekawe, ale momentami także humorystyczne  o czym świadczył śmiech dzieci rozbrzmiewający  w głośnikach laptopów, tabletów i smartfonów. Uczniowie  odpowiadali również  wyczerpująco na pytania dotyczące wysłuchanych treści.  Dzięki temu przekonałam się, że zajęcia czytelnicze online są możliwe do zrealizowania, a uczniowie potrafią się w nie zaangażować równie mocno jak podczas spotkań w klasie.

 Na koniec, w ramach konkursu klasowego, wypełnili karty pracy, które zawierały pytania dotyczące ilustracji, a następnie z pomocą rodziców wysłali zdjęcia odpowiedzi. Nauczyciele kl. I-III wybrali najlepsze z nich. Najbardziej twórcze teksty napisali: Julka K., Weronika M., Kamil O. i Hubert O., którzy zostaną nagrodzeni.

Doświadczenie pracy z książką podczas warsztatów to namiastka przygód, które czekają uczniów czytających „Czerwone krzesło”.

red. Katarzyna Wojtyczka

 

 

 


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 1 grudnia 2020 by Natalia in category Uncategorized