czerwiec 14

Artystyczna ochrona na wsi: Wyniki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS

Zakończył się XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Tematem tegorocznej edycji było: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzacja świadomości dotyczącej czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie powinno się powierzać dzieciom poniżej 16. roku życia. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Tym razem swoimi talentami i pomysłowością w wykonaniu prac podzieliło się tylko sześciu uczestników z klas I-VII. Prace mogły być wykonane w dowolnej technice, co dodatkowo zróżnicowało prezentowane przez uczestników podejście do tematu.
Pomimo wielu kreatywnych interpretacji tematu i artystycznego podejścia skłaniającego do refleksji nad bezpieczeństwem na wsi, naszym uczniom nie udało się tym razem zająć miejsca na podium. Jednak każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Konkurs nie tylko umożliwił wyrażenie kreatywności uczniów, ale także podkreślił istotę edukacji na temat bezpieczeństwa na terenie gospodarstw rolnych. Przekazane przez młodych artystów przesłanie z pewnością dotrze do szerokiego grona odbiorców i przyczyni się do podniesienia świadomości w zakresie ochrony zdrowia i życia na wsi.

red. K. Kolawa
K. Wojtyczka