październik 5

ZDROWO (bez cukru i soli) w żywieniu zbiorowym dzieci w jednostkach systemu oświaty

W związku owocez rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 roku w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.
Z dniem 1 września 2015 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu dokona zmiany w żywieniu zbiorowym wydawanym w stołówce szkolnej. Wprowadzone zostaną nowe grupy środków spożywczych. Z tych najważniejszych zmian to: cukier zastąpi miód, sól w potrawach tylko w minimalnej ilości, codzienna porcja warzyw i owoców, więcej kasz, ryżu i ryb. Mamy nadzieję, że powyższe zmiany wpłyną pozytywnie na zdrowie i kondycję młodego organizmu.

Posted 5 października 2015 by Natalia in category Uncategorized