październik 5

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

??????????Okres jesienno-zimowy to czas, w którym wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa pieszych. W związku z  tym, 1.10.205r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Limanowej. Zaproszeni goście wytłumaczyli zebranym dokładnie, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i co zrobić, by nie stwarzać zagrożenia oraz jak być widocznym na jezdni. Akcja ta uświadomiła dzieciom z naszej szkoły, jak poważne grozi im niebezpieczeństwo, gdy po zmierzchu poza terenem zabudowanym nie noszą elementów odblaskowych.
Do akcji włączył się sklep PSB Mrówka z Mszany Dolnej. Sympatyczna Mrówka rozdawała dzieciom z kl. 0-3 elementy odblaskowe.  Dzięki nim, uczeń staje się widoczny na drodze, w związku z czym zwiększa się jego bezpieczna podróż do i ze szkoły.

red. Grażyna Kołodziejczyk

Posted 5 października 2015 by Natalia in category Uncategorized