październik 18

Ślubowanie uczniów klas I

??????????Dnia 15 października 2015 roku o godzinie 10:00 odbyło się ślubowanie dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu.
W uroczystości wzięły udział dwie klasy pierwsze: 1a i 1b wraz z wychowawcami, Dyrektor Szkoły p. Jadwiga Baran-Stożek,  proboszcz miejscowej parafii o. Piotr Głód, grono pedagogiczne oraz licznie zgromadzeni rodzice i uczniowie klas starszych. Pierwszaki pod kierunkiem pań przygotowali część artystyczną, aby w ten sposób zaprezentować zebranym swoje umiejętności. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar Szkoły, a Pani Dyrektor pasowała każde dziecko poprzez dotknięcie jego ramienia ołówkiem. Na zakończenie złożyła „nowym” uczniom serdeczne życzenia wielu sukcesów w nauce, a rodzice wręczyli słodkie niespodzianki, które wywołały szerokie uśmiechy na buziach pierwszaków.

red. Grażyna Kołodziejczyk
Grażyna Dawiec