październik 26

Odwiedziny ŚWARNYCH LUBOMIYRZAN w Domu Seniora pod Jaworzynką

zdjecie 8Tegoroczne działania związane z innowacją Moje serce tworzy…. rozpoczęliśmy od występu w Domu Seniora w Lubomierzu, gdzie udaliśmy się 21.10.2015 r. Śwarni Lubomiyrzanie wraz z opiekunkami przygotowywali występ o Lubomierzu dla seniorów, którzy przyjęli nas z wielkim entuzjazmem. Wyśpiewane i wypowiedziane gwarą słowa bardzo podobały się oglądającym, którzy oklaskami nagradzali każdą część występu. Dzieci dopingowane brawami, dały z siebie wszystko i artystyczny przekaz był na wysokim poziomie. Jak zaznaczyła jedna z pensjonariuszek, taki przerywnik w monotonii ich życia, ma dla nich wielkie znaczenie. Pochwały i podziękowania płynące z Jej ust wzruszyły nas bardzo.  Miłym zaskoczeniem dla prowadzących zespół były wręczone przez wspomnianą Seniorkę aniołki. Ofiarując je, gratulowała pięknego występu. O uczniach także pomyślano, Pani Grażyna Dawiec, dyrektor Domu Seniora, przygotowała dla nich słodką niespodziankę. Dziękując za przyjazd, opowiedziała im o trudzie związanym z pracą w takim miejscu.

Dodatkowo cieszymy się, iż mogliśmy uczcić Europejski Dzień Seniora, przypadający na 20 października. Mamy nadzieję, że ten występ będzie dobrym przykładem dla nas wszystkich, abyśmy zawsze pamiętali o tych, którzy potrzebują naszej uwagi, troski i pamięci – czyli o ludziach starszych. Jadąc tam nawet nie przypuszczaliśmy, że sprawimy tak ogromną radość pensjonariuszom. Tym bardziej cieszymy się, że nasze zamierzenie przyniosło tyle radości i wzruszeń w jesieni ich życia…

red. Katarzyna Wojtyczka

Posted 26 października 2015 by Natalia in category Uncategorized