listopad 23

XII Wojewódzki Przegląd Patriotyczny – Lubień 2016

W czwimg_5783artek 17 listopada 2016 roku szkolny zespół folklorystyczno – artystyczny„Śwarni Lubomiyrzanie” , pod opieką prowadzących D. Wcisło i K. Wojtyczki wziął udział w XII już edycji Przeglądu Patriotycznego w Lubniu pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Konkurs ten zgromadził aż 136 wykonawców z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa małopolskiego. Komisja oceniała uczestników biorąc pod uwagę:
a) interpretację i innowacje artystyczne – rozumienie i przekazanie tekstu, własne aranżacje, wykorzystanie instrumentów, zastosowanie różnych form muzycznych, utwory autorskie,
b) umiejętność dostosowania się do muzyki akompaniamentu – intonacja, dynamika, poczucie rytmu,
c) ogólne wrażenie artystyczne – wrażliwość artystyczna, ubiór, kultura sceniczna,
d) walory głosowe, muzykalność.

„Śwarni Lubomiyrzanie” zaprezentowali wiązankę patriotyczną z autorskim tekstem rapu Kacpra Adamczyka i Piotra Kowalczyka (uczniów klasy VI). Bogata instrumentacja i aranżacja wiązanki zrobiła ogromne wrażenie na oglądających. I chociaż komisja nie doceniła „naszej” innowacyjności i twórczości to dla prowadzących, rodziców, dyrekcji i całej społeczności szkolnej zespół jest wygrany.

red. Dorota Wcisło

Posted 23 listopada 2016 by Natalia in category Uncategorized