maj 8

Nadszedł czas na podsumowanie konkursu historycznego!

zdjW tym roku obchodziliśmy 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowywali się do niej już dwa tygodnie wcześniej. Ogłoszone zostały bowiem szkolne konkursy historyczne związane z tym wydarzeniem, mające na celu głębsze zainteresowanie uczniów tymże tematem. Klasa czwarta miała za zadanie wykonać prezentację dotyczącą Uchwalenia Konstytucji. Natomiast uczniowie klasy piątej i szóstej wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu sprawdzającego ich wiedzę historyczną. 5 maja nadszedł czas na ogłoszenie wyników. A oto zwycięzcy: Najlepszą prezentację dotyczącą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała uczennica klasy czwartej Karolina Halama. Zwycięzcami testu historycznego zostali: Julia Ogiela (uczennica klasy szóstej) i Kamil Kowalczyk (uczeń klasy piątej). Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz brawa od koleżanek i kolegów.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 8 maja 2017 by Natalia in category Uncategorized