listopad 22

„Między nami kobietkami”- znów się spotykamy!

kobietkiNasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w programie „Miedzy nami kobietkami”. Stanowi on pomoc i wsparcie dla celów edukacyjnych realizowanych na lekcjach przyrody, jak również jest jedną z form działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów. Spotkanie z uczennicami klasy piątej i szóstej miało miejsce 9 listopada 2017 r. Przybliżyło ono tematy dotyczące dojrzewania, anatomii człowieka, higieny osobistej. Prowadząca zajęcia, będąca wykwalifikowaną Prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji, wyjaśniła jak radzić sobie z lękami i napięciami, które pojawiają się u „młodych kobietek”. Celem spotkania było również oswojenie dziewczynek z trudnym dla nich tematem dojrzewania, wyjaśnienie terminologii z tym związanej. Uczestniczki spotkania zostały zachęcone, by o swoich problemach rozmawiać z rodzicami, by szukać u nich wsparcia. Zrozumiały, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.

red. Małgorzata Kawecka

Posted 22 listopada 2017 by Natalia in category Uncategorized