Październik 17

Spotkanie z policjantem

received_429013597629199Dbanie o bezpieczeństwo dzieci na drodze to dla nas wszystkich sprawa priorytetowa. Zachowanie podstawowych zasad ruchu drogowego to gwarancja dla naszych dzieci, że bezpiecznie dotrą do celu. W trosce o bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu, 10 października 2018 roku,  zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Poprowadził je sierż. szt. Dariusz Ciba z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Policjant przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące poruszania się po ulicach, czy też przechodzenia przez jezdnię. Podkreślił jak ważne jest używanie kamizelek i elementów odblaskowych. Najmłodszym dzieciom przypomniał o obowiązku jazdy samochodem w fotelikach, zapinaniu pasów, zakładaniu kasku podczas jazdy rowerem lub na rolkach. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, byli aktywni, odpowiadali na zadawane pytania i wykazali się wiedzą z zakresu ruchu drogowego. Potrafiły również podać przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w tym zakresie. Pan Dariusz bardzo rzeczowo i chętnie odpowiedział uczniom na liczne i nierzadko niełatwe pytania. Uwieńczeniem spotkania z funkcjonariuszami była możliwość obejrzenia radiowozu typu furgon, przeznaczonego między innymi do transportu osób zatrzymanych. Każde dziecko miało okazje usiąść za kierownicą lub w tylnej części pojazdu.

 red. Agnieszka Wąchała

Galeria zdjęć


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 17 października 2018 by Natalia in category Uncategorized