Czerwiec 22

Wyniki konkursu „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

IMG_194029 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Krus. Celem konkursu było:
-promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
-popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Mamy się czym pochwalić! Nasi uzdolnienie artystycznie uczniowie stanęli na wysokości zadania. Wykonali przepiękne prace i mamy miejsce na podium oraz mnóstwo wyróżnień.

Ewelina Wojtyczka, z kl. IV A, zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VIII i wraz z innymi laureatami odebrała nagrodę 17 maja 2019r. w siedzibie Krus-u w Limanowej. To bardzo duży sukces, ponieważ do Placówki Terenowej KRUS w Limanowej wpłynęło aż 509 prac. Jej dzieło zostało zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Gala rozdania nagród, na którą zaproszona została Ewelina, odbyła się 23 maja 2019 r. w Teatrze Groteska w Krakowie. Otrzymała tam wyróżnienie. Oprócz wspaniałych nagród (m.in. bilet wstępu na Wawel), miała okazję obejrzeć wraz z zwycięzcami przedstawienie pt. Ronja, córka rozbójnika w wykonaniu aktorów teatru.

W piątek 14 czerwca 2019 r., pracownik z Krusu w Limanowej, przywiózł kolejne nagrody. Były to wyróżnienia etapu powiatowego. Uczniowie: Szymon Obajtek-kl. 0, Maciej Obajtek, Martyna Kuczaj- kl. IV, Weronika Kołodziejczyk, Mateusz Palac, Martyna Wojtyczka, Amelia Jurkowska-kl. VI, Martyna Wojciarczyk, Milena Kuczaj, Natalia Wąchała, Kamil Kowalczyk-kl. VII, otrzymali dyplomy oraz piłki. Ponadto pozostali uczestnicy otrzymali małe upominki.

Gratulujemy nagrodzonym!

 red. Katarzyna Wojtyczka

IMG_1942


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 22 czerwca 2019 by Natalia in category Uncategorized