październik 23

Konkurs plastyczny „Dobro ma moc”

Organizatorem konkursu „Dobro ma moc” jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej. Konkurs jest skierowany do uczniów szkoły Podstawowej (klasy I – VIII) i Szkoły Ponadpodstawowej (Ponadgimnazjalnej). Celem konkursu jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży postaw prospołecznych, zachęcanie uczniów do dzielenia się pomocą, właściwego reagowania na krzywdę drugiego człowieka. Uczniowie przygotowują pracę plastyczną zachęcającą do wzajemnej pomocy w różnych sytuacjach z życia w społeczności szkolnej, w rodzinie i w otoczeniu. Praca powinna być związana z promowaniem sposobów dbania o relacje z innymi, właściwą komunikacją potrzeb i promowaniem wartości tj. dobroć, szacunek do drugiego człowieka, szczerość, uczciwość, miłość i przyjaźń celem przeciwdziałania przemocy.

Praca powinna spełniać następujące kryteria:

1. Format, technika, sposób i wykorzystanie materiałów – dowolność.

2. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę.

3. Dopuszczalne są prace zbiorowe-max. 2 Uczestników.

4. Praca powinna zawierać treści zgodne z tematem.

5. Treść zawarta w pracy plastycznej ma prezentować zachowania prospołeczne.

6. Twórcze i oryginalne ujęcie tematu będzie miało wpływ na ocenę pracy.

Praca powinna być opisana na oddzielnej kartce lub na odwrocie pracy imieniem i nazwiskiem autora, klasą i nazwą szkoły. Wraz z pracą należy dostarczyć wypełniony formularz zgłoszeniowy (znajdujący się poniżej). Prace i formularze zgłoszeniowe należy dostarczać do p. Katarzyny Wojtyczki do 13.11.2019.

RGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
Załącznik nr 1do regulaminu – formularz zgłoszeniowy