grudzień 7

Spotkanie z podróżnikiem – PODRÓŻE Z YETI

1 grudnia 2023 r. gościł w naszej szkole pan Marcin Janik – podróżnik, geograf, miłośnik górskich przygód, poszukiwacz niezwykłych miejsc.   Spotkanie z uczniami klas młodszych pt. „Dookoła Polski – na dwóch kółkach i nie tylko” miało na celu poszerzenie ich wiedzy o naszej Ojczyźnie. Pan Marcin opowiadał o swojej podróży rowerem poprzez najciekawsze i najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Uczniowie „odwiedzili” wraz z podróżnikiem większość polskich parków narodowych, m.in. Ojcowski PN, Słowiński PN czy najmłodszy PN Ujścia Warty a także wiele miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi.

„Egipt – nie tylko piramidy” to z kolei temat przygotowany dla uczniów klas starszych. Pan Marcin w niezwykle interesujący sposób opowiedział o Egipcie. Wiele ciekawostek dotyczących kultury, geografii i historii tego kraju zainteresowało uczniów. Piękne fotografie oraz prezentowane eksponaty w niejednym słuchaczu rozbudziły chęć poznawania świata i egzotycznych podróży.

Opowieści pana Marcina tak bardzo się nam podobały, że zaprosiliśmy Go ponownie w nowym roku.

red. G.Dawiec


Copyright © 2014. All rights reserved.

Posted 7 grudnia 2023 by Natalia in category Uncategorized