styczeń 9

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Nasza mowa ojczysta jest wyjątkowa! Język polski, mimo że trudny i pełen pułapek, jawi się zarazem jako niezwykle piękny i barwny.  Obowiązkiem każdego Polaka pozostaje nieustanna dbałość o jego poprawność i staranność.
W szkole, w ramach innowacji pedagogicznych oraz w trakcie realizacji podstawy programowej, nauczycielom niezmiennie leży na sercu poprawność językowa pośród uczniów. Na tym polu ortografia stanowi wartość szczególną– ukazuje bowiem najpierwotniejsze źródła polszczyzny. Ten archaiczny w swej naturze aspekt mowy pisanej spędza sen z powiek niejednemu uczniowi. Dlatego  Szkolny Konkurs Ortograficzny dla wielu stał się motywacją w kierunku powtórzenia zasad oraz wzmożonej pracy nad tekstem pisanym.Rywalizacja uczniów odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych : klasy od 4 do 6 (opiekun- mgr Katarzyna Aksamit) oraz klasy 7-8 (opiekun- mgr Małgorzata Kawecka). Wszyscy uczestnicy wzięli udział w dyktandzie, które odpowiadało poziomem trudności każdej z grup.

Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców!
W grupie 4-6:
I miejsce – Martyna Palac z klasy 6;
II miejsce – Milena Kołodziejczyk z klasy 6;
III miejsce – Igor Bednarz z klasy 4.
W grupie 7-8:
I miejsce – Anna Dawiec z klasy 7;
II miejsce – Wiktoria Kuczaj z klasy 8;
III miejsce – Weronika Karpierz z klasy 7.

Serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie, szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, która ufundowała nagrody książkowe dla zwycięzców. Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rozwój kompetencji językowych wśród młodego pokolenia przyniesie wspaniałe owoce!

red. Katarzyna Aksamit

Posted 9 stycznia 2024 by Natalia in category Uncategorized