październik 21

Prelekcja o grzybach

??????????17 września 2014r. gościliśmy w naszej szkole pana Justyniana Kołka. Ten znany pasjonat grzybów często dzieli się swoją wiedzą zarówno na łamach prasy jak również poprzez audycje radiowe i programy telewizyjne. Bardzo chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą, wiedząc, że w Polsce jest wielkie zainteresowanie grzybami. Przekazuje im swoją wiedzę i doświadczenie w sposób prosty i przystępny, aby informacje te były przydatne zarówno na zajęciach lekcyjnych, jak również w życiu codziennym. Najpierw uczniowie klas młodszych poznali sposoby rozróżniania grzybów jadalnych i trujących. Potem starsze dzieci, z klas 4-6, wysłuchały prelekcji na temat zagrożeń dla zdrowia i życia jakie płyną ze spożycia grzybów trujących. Rozpoznawali również gatunki grzybów. W spotkaniu uczestniczyli również zainteresowani tym tematem rodzice.

red. Grażyna Dawiec

Posted 21 października 2014 by Natalia in category Uncategorized