listopad 20

Śwarni Lubomiyrzanie płytę nagrywają, bo na śpiewaniu kolęd dobrze się znają!!!

IMG_1009Poniedziałek, wtorek i środa tego tygodnia wszystkie dzieci należące do zespołu Śwarni Lubomiyrzanie zapamiętają jako wyjątkowo pracowite. Wspólnymi siłami dotarliśmy do momentu, na który czekaliśmy z niecierpliwością i niepokojem: NAGRYWAMY PŁYTĘ.
Fundamentem płyty z kolędami była grupa instrumentalna naszego zespołu (Aleksandra Szczepaniak, Milena Kuczaj, Kamil Kowalczyk, Julia Ogiela, Elżbieta Wąchała, Aleksandra Wąchała, Wioleta Kuczaj, Julia Pajdzik), która w poniedziałek 17.11.2014 r., wraz z opiekunkami udała się do studia nagrań niedaleko Krakowa. Tam, w profesjonalnych warunkach zostały nagrane wersje instrumentalne kolęd, które będą na płycie. Wszyscy muzycy spisali się na medal.
Kolejnym dniem wzmożonego wysiłku był wtorek – 18.11.2014 r. Już od świtu w szkolnych murach rozbrzmiewały świąteczne utwory śpiewane podczas generalnej próby grupy wokalnej. Dzieci niczym ranne ptaszki wyśpiewały cały repertuar kolęd i pastorałek.
W środę 19 listopada 2014 r., pobłogosławieni przez o. Piotra Głoda wyruszyliśmy w poszukiwaniu nowych przeżyć. Autobus pełen doskonałych śpiewaków – tych młodszych i starszych – dotarł do studia nagrań, które było celem naszej wyprawy. Podekscytowane dzieci, po wielkich przygotowaniach mogły zrealizować marzenie i śpiewać kolędy oraz pastorałki w profesjonalnym studio. Jak zwykle uczniowie stanęli na wysokości zadania, okazując pełne skupienie, zaangażowanie i cierpliwość. Stosując się do wskazówek i sugestii opiekunek oraz pana nadzorującego przebieg nagrania, wyjątkowo trudne zadanie zostało wykonane sprawnie i szybko. Pracę uczniów podczas tych obfitych dni panie prowadzące zespół oceniają na 6. Mikołaj w tym roku przyniesie z pewnością prezent, na który każdy zasłużył swoją pracą i wysiłkiem. Nasza twórczość wokalno – instrumentalna od tego czasu zostawi znaczący ślad.
Szczególne podziękowanie składamy rodzicom (p. Annie Ogieli i p. Józefowi Kowalczykowi), którzy bezinteresownie zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia i poświęcili swój cenny czas na pojechanie z grupą instrumentalną do studia nagrań. Słowo „dziękuję” kierujemy także do pań Natalii Kuziel i Katarzyny Zapały za pomoc i opiekę nad dziećmi w trakcie wyjazdu.
Z cierpliwością i wielką ciekawością czekamy na efekty naszej wspólnej pracy…

red. Katarzyna Wojtyczka,
Dorota Wcisło