kwiecień 17

„Czysty Lubomierz” – Akcja „Sprzątanie Gminy 2015”

??????????Dbanie o piękno przyrody i czystość środowiska to nawyk, który jak najwcześniej powinniśmy kształtować wśród młodego pokolenia. Naszym celem powinno być zwrócenie uwagi wszystkich na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną  ich zbiórkę. W związku z takimi założeniami co roku przystępujemy do akcji sprzątania okolicy angażując do tej pracy nie tylko uczniów, ale także rodziców. Tegoroczne działania zbiegły się z akcją ogłoszoną przez Wójta Gminy Mszana Dolna „Sprzątanie Gminy 2015”.
14 kwietnia 2015r. uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami, p. przewodniczącą RR J. Kowalczyk, oraz p. A. Złydaszyk ochoczo wyruszyli na akcję porządkowania okolicy. Uczestnicy „uzbrojeni” w rękawice, kamizeli odblaskowe i worki uprzątnęli okolice szkoły, kościoła, cmentarza, parkingu i drogi wojewódzkiej. W sumie zebrano 30 worków śmieci, które zostaną zabrane przez firmę Traszkan. Akcję zakończono wspólnym poczęstunkiem.
Mamy nadzieję, że te działania zaszczepią w młodym pokoleniu potrzebę dbania o otoczenie, wyrobią nawyki proekologiczne oraz wpłyną na prawidłową postawę całego społeczeństwa.

red. Grażyna Dawiec

Posted 17 kwietnia 2015 by Natalia in category Uncategorized